על הסדרה

הכרת בירת ישראל וחיבור אליה ואל קדושתה. היחשפות למטען העבר, הכרות עם תושביה בני הלאומים השונים, הדתות השונות שמחוברות אליה והקונפליקט ביניהם. הכרתה לעומק מכיוונים שונים: היסטורית, פוליטית, גיאוגרפית ותרבותית

קרה לנו ש...

  • שירה באמצע שוק מחנה יהודה

    הסתובבנו בשוק מחנה- יהודה ביום שישי והחלטנו להיות קבצנים. שרנו, רקדנו ועשינו שמח בין האנשים והקניות לקראת השבת והרווחנו 38 ₪ שהעברנו לקבצן "אמיתי" מהשוק.

  • שיחה על מהות החיים בהר הרצל .

    לאחר הדרכה מעניינת ישבנו כולנו ושוחחנו על מהות החיים בעקבות סיפור אישי. לאחר השיחה קיבלנו משימת כתיבה לכתוב מכתב ובו הדברים החשובים באמת שיש לך לומר לאותו אדם. החוויה הייתה משמעותית לכולנו.

בפגישה הראשונה של צוות סדרת ירושלים היינו קצת חסרי אונים- איך מכניסים עיר כמו ירושלים לשבוע? במה מתמקדים? במלחמות? בפן התנכ”י? בקונפליקטים המגזריים/עדתיים/פוליטיים? בארכיטקטורה? ואולי ברוח הירושלמית המיוחדת? במתח בין העיר העתיקה, הזוכרת, לעיר המתחדשת? בסופו של דבר מצאנו את עצמנו נוחתים בטיילת ארמון הנצי”ב ומשם ממשיכים לבקעה, לבחון את הארכיטקטורה הערבית.  בבוקר המחרת כבר טיפסנו על הר הזיתים והשקפנו על הר הבית. משם יצאנו לסייר במזרח ירושלים ודיברנו על הקונפליקט הפוליטי. ביום שישי עשינו סיור בסמטאות השקטות והציוריות של נחלאות ומשם יצאנו אל ההמולה של השוק וזכינו לחוש מה זה יום שישי במחנ’יודה. שבת הייתה ללא ספק חוויה מיוחדת, מבית הכנסת העתיק ‘החורבה’ ועד לכנסיית המשיח.  יום ראשון-התחיל במשכנות שאננים. יצאנו מהחומות, עברנו בגן סאקר והגענו לבית המשפט העליון. משם נסענו ברכבת הקלה להר הרצל וזכינו בהדרכה מאלפת של משגב ואירית שריגשה אותנו, נתנה לנו חומר למחשבה, ובעיקר קירבה בינינו. הסדרה הייתה ללא ספק מוצלחת וכיפית מעבר למה שהצוות יכל לדמיין בחלומותיו הפרועים ביותר. 

יומן מסע